Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 17 maja 2013

Jak dbać o biust, aby był piękny?

Ćwiczenia na biust

Niezwykle istotną rzeczą jest ćwiczenie mięśni piersiowych. Dzięki ćwiczeniom skóra na piersiach będzie elastyczna i jędrna. Piersi będą miały owalny kształt, nie będą opadały. Regularnie wykonywane ćwiczenia zapewnią dobrą kondycję piersiom. Pamiętać należy także o prawidłowej postawie. Jest ona niezwykle ważna, bowiem wszelakie garbienie się czy brak ściągniętych łopatek ma katastrofalne skutki w efekcie wizualnym naszego biustu. Garbienie sprawia, że biust wydaje się mniejszy i przede wszystkim mniej atrakcyjny. Dlatego tak ważne jest ćwiczenie nie tylko mięśni piersiowych, ale również mięsni grzbietowych. Generalnie dzięki szeroko pojętym ćwiczeniom całego ciała poczujemy się zdrowsi i szczęśliwsi, co przełoży się pozytywnie na nasze postrzeganie. Najłatwiejszym, a przy tym niezwykle skutecznym ćwiczeniem na biust jest złożenie dłoni jak do modlitwy, na wysokości piersi, łokcie wysoko i napieranie dłońmi na siebie. Ćwiczenie należy powtórzyć ok. 50 razy.

 

 Odpowiedni biustonosz


 Dobierz odpowiedni biustonosz, czyli taki, który nie będzie Cię uciskał, ale dobrze podtrzymywał piersi. Podstawowym i zazwyczaj popełnianym błędem jest kupowanie biustonoszy o zbyt małej miseczce lub zbyt luźnym obwodzie. Dobrze dopasowany powinien podnosić biust i zbierać go do środka. Pamiętaj, by podczas kupowania zapinać biustonosz na zewnętrznym zapięciu - w czasie noszenia materiał rozciąga się i zawsze będzie możliwość zapięcia go ciaśniej.

Masaż


 Masaż, przeprowadzony podczas kąpieli, sprawi, że piersi będą piękniejsze. Możesz go wykonać gąbką lub dłonią. Zaczynając od mostka, zatocz kilka ósemek wokół piersi, a następnie obiema dłońmi na przemian wygładzaj dekolt od biustu w kierunku szyi. Ruchy dłoni nie powinny być zbyt energiczne, a każdą pierś masuj nie dłużej niż jedną minutę.


Kosmetyki do biustu

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz różnorakich kosmetyków do pielęgnacji biustu. Warto skorzystać z bogatej oferty. Dzięki kremom, serum ujędrniającym czy peelingom utrzymamy jędrność, gładkość i elastyczność niezwykle wrażliwej i delikatnej skóry na piersiach. Peeling należy wybrać bardzo delikatny. Skórę na dekolcie powinnyśmy oczyszczać peelingiem 1-2 razy w tygodniu. Oprócz codziennego nakładania kremów, warto skorzystać z maseczek do dekoltu. Kremy czy serum do pielęgnacji biustu są bogate w wiele niezwykle istotnych składników ujędrniających i nawilżających. Algi, glinka, różnego rodzaju błota, masło shea - to tylko niektóre składniki, po których nasze piersi będą wyglądały oszałamiająco. Niezwykle istotną sprawą jest odpowiednie nawilżenie delikatnej skóry biustu. Produkty bogate w algi odżywią nasz dekolt oraz chronią przed wolnymi rodnikami. Glinka jest sprzymierzeńcem jędrnych i gładkich piersi. Bez żadnego zażenowania i wstydu powinnyśmy jak najczęściej sięgać po kosmetyki do pielęgnacji biustu. Dzięki nim zachowamy zdrowy i piękny dekolt.\Niebezpieczeństwa:
- nie śpij na brzuchu - powoduje do "deformacje" skóry
- nie przesadzaj z odchudzaniem - intensywne sprawia, że piersi tracą swoje pełne kształty
- nie garb się - gdy się garbisz biust zanika!
- uważaj na perfumy na bazie alkoholu - mogą podrażniać i wywoływać uczulenie
- noś idealnie dopasowaną bieliznę (za mały stanik spłaszcza piersi, za duży powoduje deformację biustu)


Makijaż dla dekoltu i piersi:
Na dekolt nakładaj podkład, rozprowadzaj go też na ramiona i szyję
Wspomagaj się pudrem brązującym - podkreśli krągłość piersi, pomiędzy nimi pozostaw jaśniejsze wgłębienie, które powiększy optycznie piersi
Możesz używać samoopalacza -zwłaszcza zimą, gdy skóra jest szara
Stosuj pudry rozświetlające, co nada skórze zmysłowy połysk*Ciekawostki :

75%kobiet ma asymetryczny biust.Oznacza to,że piersi większości z nas nie są identycznej wielkości.Często zdarza się, że są także na różnej wysokości. Nie ma w tym nic dziwnego - drobne różnice to norma.

38KKK to rozmiar biustonosza posiadaczki największych piersi, 28-letniej Amerykanki Sheyli Hershey.  Aby osiągnąć taki efekt poddała się aż dziewięciu operacjom plastycznym biustu!