Translate

Szukaj na tym blogu

piątek, 17 maja 2013

Problem wrastających włosków.

Wrastające włoski na nogach pojawiają się po depilacji woskiem czy też depilatorem, a także pęsetą. U niektórych osób wrastające włoski występują nawet po zwykłym goleniu. Niezwykle istotne w dbaniu o skórę jest odpowiednie jej oczyszczenie i nawilżenie. Aby zapobiec wrastaniu włosków, należy jak najczęściej stosować peelingi do ciała. Oczyszczają one skórę z martwych komórek i w przyszłości ułatwiają włoskom przebicie się przez skórę. Podobny efekt przynosi masowanie ciała myjką lub gąbką. Nie zapominaj także, by codziennie smarować skórę balsamem o działaniu zmiękczającym oraz silnie nawilżającym.Domowe sposoby :


1.Złuszczaj regularnie skórę za pomocą peelingu, rękawicy lub szorstkiej gąbki. Delikatny peeling co 2-3 dni pozwoli pozbyć się suchego naskórka i pomoże włosom wydostać się na powierzchnię.


2.Pamiętaj o codziennym nawilżaniu skóry, dzięki temu włosy łatwiej przebiją się przez skórę. Wybieraj produkty intensywnie nawilżające oraz złuszczające - w składzie szukaj mocznika (urea) lub kwasów (salicylowy, glikolowy, mlekowy). 


 3.Bądź cierpliwa - nigdy nie wyciskaj, nie rozdrapuj i nie przekłuwaj stanów zapalnych! Stosuj regularnie powyższe zasady, nakładaj specjalny krem lub płyn przeciw wrastającym włoskom i czekaj, aż włosek sam przebije się przez skórę. Niestety, wymaga to cierpliwości, ale zmniejsza ryzyko powstania brzydkich przebarwień i blizn. 

PŁYN NA WRASTAJĄCE WŁOSKI :


Składniki:
  • 2 tabletki aspiryny
  • 1/4 szklanki wody
  • gliceryna
-Rozpuść aspirynę w ciepłej wodzie i dodaj kilka kropli gliceryny. Całość przelej do butelki z ciemnego szkła.
-2-3 razy dziennie przecieraj płynem miejsca, w których wrastają ci włoski aż do momentu, gdy przebiją się przez skórę. 
Bardzo skuteczny produkt na wrastające włoski.