Translate

Szukaj na tym blogu

wtorek, 3 czerwca 2014

Moja aktualizacja włosowa :-)

AKTUALIZACJA WŁOSOWA !


Styczeń 2014
Rodzaj włosów :  cienkie (ale mam ich sporo), przetłuszczające się (skóra głowy bardzo szybko się przetłuszcza), falowane.

Kolor : jasny blond (naturalny).

Inne : 

 - czasem się puszą, często są niesforne i nie chcą się ułożyć tak jak chcę lub pozostają w tym ułożeniu przez bardzo krótki czas, a później żyją własnym życiem -.- ,
- są wycieniowane,
- na powyższym zdjęciu moje włosy są umyte szamponem, na końcówki dałam troszkę olejku i wysuszyłam całość suszarką, układając je gdzieniegdzie na okrągłej szczotce, 
- w swoim życiu farbowałam włosy  około 4 razy (pomijając jakieś kolorowe pasemka w gimnazjum) i za każdym razem kończyło się tak samo, czyli bardzo źle. Po ostatnim farbowaniu powiedziałam sobie KONIEC i tak, chodziłam z odrostami do połowy głowy. Czekałam aż kolor całkiem zejdzie, powrócę do swojego naturalnego blondu i od tamtej pory ich nie farbuję oraz nie mam takiego zamiaru,


Czerwiec 2014

Włosy widocznie urosły, mimo że nie używałam żadnych wcierek na porost, a  końcówki podcięłam tylko raz, przez okres około 9 miesięcy. Na zdjęciach widać, że od góry włosy są ciemniejsze, ale to żadne odrosty, tak po prostu często bywa u naturalnych blondynek, idzie natomiast lato, więc od słoneczka kolor się wyrówna. Stan włosów raczej się nie zmienił, nadal odpukać są w dobrej kondycji i oby tak dalej . Gdybym wyprostowała włosy, to byłyby jeszcze dłuższe, ale ostatnio bardzo rzadko je prostuję, dlatego uważam, że to bez sensu :-)


Moja pielęgnacja : 

Krok 1.
 
kiedyś 
aktualnie
Najpierw myję włosy oraz porządnie skórę głowy i powtarzam czynność dwa razy. Ja jestem zmuszona myć swoje włosy codziennie, nawet jeśli jakimś cudem nie muszę, to i tak myję bo źle się z tym czuje, chyba że siedzę w domu cały dzień i mogę sobie na to pozwolić. Aktualnie używam L'oreal Elseve - szampon upiększający, dopiero użyłam go kilka razy więc wiele nie mogę powiedzieć, ale ma przepiękny zapach. Natomiast, moim zdaniem szampon ma po prostu porządnie oczyszczać, ten to robi i więcej od niego nie wymagam.

Krok 2. 
kiedyś
 
aktualnie


Później nakładam sporą ilość odżywki na włosy od połowy głowy do końca, a resztkę która mi zostaje na dłoniach, wmasowuję we włosy od nasady, aż do miejsca w którym zaczęłam na początku (ale uważam żeby nie wmasować odżywki w skórę głowy !). Czekam chwilkę i porządnie ją spłukuję letnią wodą.  Aktualnie używam powyższej odżywki i jestem z niej bardzo zadowolona. A jest to Toni&Guy - odżywka do włosów cienkich, która ma ich nie obciążać  i naprawdę tego nie robi, nawet jak nałożymy jej zbyt dużą ilość. A przepięknie nawilża, wygładza i ujarzmia włosy, no i cudnie pachnie !Krok 3.   


I doszedł mi w pielęgnacji dodatkowy krok, a mianowicie spryskanie włosów na ich całej długości, odżywką ekspresową z Gliss Kur, aktualnie mam tą czarną, ale wcześniej używałam niebieskiej (nowość) i  obie spisują się tak samo, czyli fenomenalnie. Dodatkowo zmiękczają moje włosy, ułatwiają ich rozczesywanie, nabłyszczają delikatnie oraz przepięknie pachną.
Krok 4.
Następnie jak już włosy trochę podeschną "w turbanie", rozczesuje je takim grzebyczkiem z szerokimi zębami, który kupiłam w Rossmanie za kilka złotych i bardzo go polecam. Świetnie rozczesuje nasze włosy, nie ciągnie ich, a moje włosy mają wielką tendencję do plątania się. Zawsze czeszę włosy od dołu, ku gorze , aby jak najbardziej zminimalizować ich ciągnięcie. A kolejnie suszę swoje włosy suszarka, którą możecie zobaczyć na zdjęciu, i którą również bardzo polecam. Ma funkcję zimnego powietrza, ale ja zawsze suszę włosy na najwyższym stopniu, a pod koniec podsuszam je dopiero zimnym powietrzem. Włosy zawsze podczas suszenia wyciągam na dużej okrągłej szczotce, którą już mam bardzo długo, a zakupiłam ją w Carrefourze.


Od czasu, do czasu : 

 Co kilka dni, mniej więcej  3-5, używam maski do włosów, aktualnie używam na zmianę wyżej przedstawionych . Nakładam na całe włosy, bardzo dużą ilość maski, zwijam je w koczka i tak chodzę przez 20 minut, 1 godzinę, czasem nawet 3 godziny, albo i więcej. Wszystko zależy od tego ile mam czasu, i na ile mogę sobie pozwolić. 


A na co dzień używam takiego zwykłego grzebienia, z podwójnym rzędem ząbków, ponieważ taki mniej ciągnie nasze włosy.

Mam nadzieję, że wyczerpałam temat uff, i że dodacie coś od siebie, polecicie, albo właśnie macie pytanie. Piszcie  :-)
Całuję♥