Translate

Szukaj na tym blogu

niedziela, 22 września 2013

Alantan Plus, krem cud ! Recenzja.


Kilka informacji o kremie :

 Alantan Plus wyprodukowany został w Polsce, dokładnie w "Zakłady Farmaceutyczne UNIA, Spółdzielnia Pracy ", Warszawa. Kremu nie można przechowywać w lodówce, należy go stosować tylko miejscowo na skórę. Skład: 

1g kremu zawiera : 
substancje czynne : 20mg alantoiny, 50mg deksopantenolu
substancje pomocnicze : lanolinę, parafinę ciekłą, alkohol cetostearylowy, etylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, wodę oczyszczoną, polawax NF. 


Od producenta :

Sposób stosowania i droga podania - miejsca chorobowo zmienione należy smarować, o ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle raz lub kilka razy na dobę. W przypadku pielęgnacji niemowląt stosować po każdej zmianie pieluchy, po wcześniejszym przemyciu wodą miejsc narażonych na odparzenia. 


Krem o zabarwieniu białym, średnio tłusty, ale mimo tego jest lekki, bardzo szybko się wchłania. Bardzo przyjemna konsystencja.

Co o nim sądzę?

Krem bardzo, naprawdę bardzo dobrze nawilża, ale nie pozostawia skóry tłustej, ma lekką konsystencję, która szybciutko się wchłania pozostawiając buźkę ujednoliconą, wygładzoną, ślicznie nawilżoną i mięciutką. Ostatnio zmagam się  z przesuszoną skórą, która potrzebuje mega nawilżenia, a ten krem mi bardzo w tym pomaga. Oczywiście po jednym razie nie da zadowalających efektów, ale po kilku dniach, tygodniu, myślę, że skóra wróci do normy. Można go normalnie użyć na dzień pod makijaż, jak i na noc. Używałam go również na kolana, ale tutaj sprawdził się gorzej, tylko, że ja mam dość mocno przesuszone kolanka i mało który krem daje sobie z nimi rade. 

Do jakiej cery??

 Moim zdaniem krem nada się do każdego typu cery. Sama posiadam mieszaną w stronę tłustej, używałam go na dzień pod makijaż i był super. Każdemu go polecam, nie tylko do buzi, krem jest wielofunkcyjny.


Czy kupię ponownie?

Oczywiście! On będzie zawsze gościł w mojej kosmetyczce! Zwłaszcza, że ma tak śmieszną cenę :-)Cena : ok.10zł/35g