Translate

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Piękne, mocne paznokcie. Jak to zrobić?

Wiele z nas ma problemy z paznokciami. Częste malowanie, codzienne zadania takie jak: zmywanie czy sprzątanie – osłabiają je i są często powodem ich brzydkiego wyglądu. Jeśli masz taki problem, pamiętaj aby wszystkie prace domowe (a w szczególności zmywanie i pranie) wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

 

 

 


Aby mieć piękne paznokcie, ważna jest odpowiednia dieta :

 Dla Twoich paznokci najważniejszy jest krzem, w które bogate jest pełnoziarniste pieczywo i brązowy ryż. Powinnaś jeść posiłki bogate w żelazo, wapń, białko, magnez, potas, witaminę B, witamię F, cynk. Jedz dużo warzyw i owoców zawierających mnóstwo witamin. Jeśli mimo to, Twoje paznokcie nie są w dobrej kondycji, możesz zastosować suplementy, np. ze skrzypem polnym, który pozytywnie wpływa również na włosy i cerę.


Domowa odżywka na kruche, łamliwe paznokcie :

  Pół szklanki oliwy z oliwek i 2 łyżki suszonego skrzypu ogrzewaj przez 30 minut w garnuszku wstawionym w większe naczynie wypełnione wodą. Przecedź i wystudź. Mocz paznokcie raz w tygodniu przez 15 minut. Preparat można przechowywać w lodówce. 


+ kilka domowych sposobów na łamliwe i rozdwojone paznokcie :


Koper włoski
 Łyżkę kopru włoskiego zalej szklanką wrzątku. Następnie parz pod przykryciem do ostudzenia. Mocz paznokcie w przecedzonym naparze przez 5-10 minut, codziennie przez 2 tygodnie. Warto co drugi dzień zaparzyć nowy napar.

Parafina
Kostkę parafiny rozpuść w garnku. Kiedy parafina ostygnie, zanurz w niej paznokcie na 10 minut. Po zabiegu zmyj miksturę ciepłą wodą. Stosuj 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące.

Oliwa z oliwek
Szklankę oliwy z oliwek podgrzej na bardzo małym ogniu. Następnie przelej ją do miseczki i zanurz w niej palce. Kąpiel powinna trwać około 30 minut. Zabieg powtarzaj co najmniej raz w tygodniu przez trzy miesiące.